סל התרופות למסע משפחתי

כמו כל דבר בחיים, גם נושא התרופות מתחלק ל- 3 חלקים…

הגישה הראשונה אמרה לי: "את נוסעת למזרח? וואו, קחי את כל התרופות שאת יכולה, קחי אחות צמודה, קחי שקיות אינפוזיה, קחי מזרקים – קחי כל מה שאת יכולה ועוד יותר! ".

הגישה השנייה אמרה לי: "את נוסעת למזרח? אז במזרח יודעים לטפל בכל המחלות של המזרח. אל תיקחי כלום, זה סתם לסחוב וזה מיותר לגמרי".

הגישה השלישית היא האהובה עליי בכלל ובכל מה שקשור לבריאות ושפיות בכלל – גישת האמצע. המתפשרת, המוצאת את האיזון, המכילה והקלה וזו הגישה שבחרתי והנה היא לפניכם.

הרעיון במסע שלנו היה שאנחנו לא מוותרים לעצמנו – עולים הכי גבוה, עושים כל אטרקציה (הכל לפי חוקי הביטוח אבל זה לפוסט אחר) ובעיקר נוסעים הכי רחוק ומגיעים למקומות הכי מיוחדים. הבעיה במקומות האלו זה שהם בדרך כלל מאוד מבודדים ומרוחקים ממרכזים עירוניים עם מרפאות, בתי מרקחת ובתי חולים מערביים. אז מה עושים? מאוד פשוט.

לקחתי בחשבון, ולפי זה גם התנהלתי בדרך, שייקח לי 48 שעות להגיע מכל "חור" שנהיה בו למרכז עירוני ועם המידע הזה הלכתי לרופאת הילדים שלנו וביקשתי רשימת תרופות לאותן 48 שעות – משהו להוריד חום, פלסטרים וחומר חיטוי, טיפות עיניים ואוזניים, משהו לעצור את הבטן ומשהו לשחרר אותה ועוד. וזהו. זה מה שלקחתי ועם זה הסתדרתי מצוין.

יש אפשרות להוסיף דברים טבעיים כמובן, אבל את הטבעיים קניתי בדרך מהמקומיים כשהיה צריך ולמזלי כמעט ולא היה צריך. בגדול יכולתי לקחת איתי חזרה הביתה את כל התרופות אבל העדפתי להשאיר אותן לחבר'ה ישראלים שפגשנו בדרך ושמאוד שמחו על מילוי המלאי שלהם.

  • תרופה מקומית בלאוס שאיך נאמר, פחות התלהבנו ממנה 😊

רוצים את הרשימה המלאה? דברו איתי. נסיעה טובה, סעו בשלום וחזרו בשלום.