טנזניה – אנשים, חיות ומה שביניהם

טנזניה – אנשים, חיות ומה שביניהם

טנזניה – אנשים, חיות ומה שביניהם

בעולם שבו הכל משתנה במהירות, הטכנולוגיה משתלטת על כל פינה והאנשים הופכים מנוכרים אחד לשני, טנזניה היא המקום המושלם להיזכר מאיפה באנו ואיך הכל התחיל.

טבע עוצר נשימה בשמורות היפות בעולם, עדרים עצומים של גנו, זברות ואנטילופות מסוגים שונים נודדים בעקבות הגשם ואחריהן הטורפים הגדולים – אריות, נמרים, צבועים ותנינים כשהכל מתנהל סביב גלגל החיים הגדול.

פלא נוסף המתרחש במדינה זו הוא האנשים – שבטים החיים כמו לפני מיליוני שנים, ו"ערוץ אולדובאי" המפורסם בו החלה בפועל האנושות כמו שאנו מכירים אותה היום.

אין ספק שטיול לטנזניה מגלם בתוכו את כל מה שנעלם מהעולם והוא מחזיר אותנו לחיים פשוטים, לתקופה בה אדם וחיה התנהלו באין מפריע מעל למישורים האינסופיים של אפריקה.

בורמה / מיאנמר – ארץ מיליון הפגודות

בורמה / מיאנמר – ארץ מיליון הפגודות

ברוכים הבאים אל הארץ בה עמד הזמן מלכת לפני שנים רבות וגם כעת הוא חולף בקצב שונה ואיטי מכל מקום אחר בעולם.

טיול לבורמה, או כפי שהיא נקראת כיום "מיאנמר", היא מסע לאסיה של פעם, שעוד לא התמסחרה על ידי המגע המשחית עם המערב. זוהי מדינה בה הדת הבודהיסטית מפעמת בכל רגע ורגע בליבה.

בורמה, או מיאנמר של היום, שהייתה סגורה במשך שנים לתיירות פותחת אט אט את שעריה ואנחנו זוכים להצצה נדירה פנימה: תושביה הנפלאים, מהחקלאים הפשוטים והנזירים, ועד תושבי הערים, משהו מיוחד מחבר את כולם, הם ידידותיים להפליא ומכניסי אורחים. אתרי הפולחן שלה עם מאוד אלפי הנזירים, אלפי הפגודות המעטרות אותה מכל פינה והנופים המאלפים והמגוונים מעירים את כל החושים ומייצרים חוויה מיוחדת במינה.

בואו לטייל ולהכיר את המדינה המיוחדת הזו רגע לפני שהכל ימוסחר ויהפוך לעוד אתר תיירות דחוס מתיירים.

בהוטן – ארץ דרקון הרעם

בהוטן – ארץ דרקון הרעם

בהוטן היא אחת המדינות הנחבאות ביותר בעולם. ממלכה קטנה והררית בהרי ההימלאיה שבדרום אסיה בין הודו לסין' שדומה לעיתים כאילו מחוגי השעון עצרו בו.

בהוטן שמרה על מדיניות של בידוד מרצון מיתר חלקי העולם וגם עובדות יבשות, המתארות אותה נשמעות כמו חומרי גלם לסיפור אגדות: מדינת שלווה, קטנה ומסתורית, נמלטת מהעולם ומסערותיו, חבויה בין פסגות הרי ההימלאיה, בראשה עמד עד זה מכבר מלך אהוב ונערץ, נתיניו חייכנים, לבושים בבגדים המסורתיים, מתגוררים בכפרים מקסימים ומבודדים בנוף נפלא ובתולי, וממשיכים לקיים תרבות עתיקה ומרתקת שלא נשחקה עם הדורות.

בזמן שברחבי העולם מדברים על כלכלה גלובלית ו"תוצר לאומי גולמי", בבהוטן לא מתרכזים רק בתל"ג, אלא באל"ג – האושר הלאומי הגולמי, כשבשנת 2006 הוכרזה בהוטן כמדינה עם התושבים הכי מאושרים באסיה!

בהוטן היא אחת המדינות המבודדות ביותר בעולם והיא מתוארת רבות כשריד האחרון של התרבות הבודהיסטית המסורתית בהימלאיה. תיירות והשפעות זרות מנותבות על ידי הממשלה כך שלא יתערבו בהלך הדת וכל הביקור במדינה הוא הצצה נדירה לעולם הולך ונעלם.

הודו – קסם המזרח

הודו – קסם המזרח

הודו

הודו מהווה בית לחמישית מאוכלוסיית העולם, אך הגיוון שבה עולה על גודלה:  תושביה דוברים עשרות שפות ומאות ניבים שונים. בהודו צמחו שתיים מהדתות הגדולות והחשובות של מזרח אסיה, ההינדואיזם ובודהיזם, ובמקביל יש בה אינסוף דתות וכתות נוספות. בשל גודלה העצום, המאפיינים הגיאוגרפיים הייחודיים ואזורי האקלים המגוונים, היא עשירה בנופים עוצרי נשימה ובמגוון בעלי חיים וצמחייה.

אל כל המגוון הזה נכנסנו, אמא אחת ושני ילדים, לטיול של חודש וחצי במהלכו ניסינו, עד כמה שיכולנו, לפצח את סוד הקסם של המדינה המדהימה הזו: איך מסבירים לילדים על המעמדות השונים, למה כל כך הרבה אנשים חיים ברחוב ולמה הם לא משנים את מצבם? איך ברחוב אחד יש שלושה מקדשים שונים של שלוש כתות שונות ואיך מסתדרים בעיר שתושביה כפול מתושבי מדינת ישראל…

בהרצאה מרתקת המלווה בתמונות מיוחדות נציץ לשעה קלה מאחורי צעיף המשי המכסה את המדינה האקזוטית הזו וננסה להבין מה סוד הקסם שלה, למה אף אחד לא יכול להישאר אדיש אליה ומה מקור המשיכה החזק שלה.

הודו – קסם המזרח