הודו – קסם המזרח

הודו – קסם המזרח

הודו

הודו מהווה בית לחמישית מאוכלוסיית העולם, אך הגיוון שבה עולה על גודלה:  תושביה דוברים עשרות שפות ומאות ניבים שונים. בהודו צמחו שתיים מהדתות הגדולות והחשובות של מזרח אסיה, ההינדואיזם ובודהיזם, ובמקביל יש בה אינסוף דתות וכתות נוספות. בשל גודלה העצום, המאפיינים הגיאוגרפיים הייחודיים ואזורי האקלים המגוונים, היא עשירה בנופים עוצרי נשימה ובמגוון בעלי חיים וצמחייה.

אל כל המגוון הזה נכנסנו, אמא אחת ושני ילדים, לטיול של חודש וחצי במהלכו ניסינו, עד כמה שיכולנו, לפצח את סוד הקסם של המדינה המדהימה הזו: איך מסבירים לילדים על המעמדות השונים, למה כל כך הרבה אנשים חיים ברחוב ולמה הם לא משנים את מצבם? איך ברחוב אחד יש שלושה מקדשים שונים של שלוש כתות שונות ואיך מסתדרים בעיר שתושביה כפול מתושבי מדינת ישראל…

בהרצאה מרתקת המלווה בתמונות מיוחדות נציץ לשעה קלה מאחורי צעיף המשי המכסה את המדינה האקזוטית הזו וננסה להבין מה סוד הקסם שלה, למה אף אחד לא יכול להישאר אדיש אליה ומה מקור המשיכה החזק שלה.

הודו – קסם המזרח

תאילנד – ארץ החופש הנצחי

תאילנד – ארץ החופש הנצחי

תאילנד ארץ החופש הנצחי

משמעות השם תאילנד היא "ארץ החופש" ואכן תאילנד היא אחת מיעדי הנופש המועדפים בעולם, עם למעלה מ- 22 מיליון מבקרים בינלאומיים בממוצע בשנה.

 אז למה דווקא תאילנד? טבע מרשים, חופים מרהיבים, עלויות נמוכות ומידע רב שקיים ממטיילים שחזרו ממנה, הופכים אותה ליעד אקזוטי ואטרקטיבי.

מעבר לחופים, למסיבות ולקניות, תאילנד היא גם מדינה עם תרבות עשירה ונופים מגוונים. בעוד שבדרום המדינה פזורים האיים האקזוטיים, חלקה הצפוני של תאילנד הוא אזור עם טבע עשיר, ומרכז המדינה גדוש בתנועה ערה של כלי רכב, מרכזי קניות עצומים, שווקים עירוניים, ארמונות ומבנים היסטוריים.

בהרצאה המלווה בתמונות מרהיבות נלמד על התרבות, האנשים, המנהגים וגם השינויים הרבים שחלו בה בשנים האחרונות. נבקר במקדשים הגדולים, ביערות האינסופיים ונרגיש, ולו לשעה קלה, כי אנחנו מטיילים בפנינת המזרח הרחוק.

תאילנד – ארץ החופש הנצחי

המנצח הוא האדם שחושב שהוא יכול – הרצאת השראה לחברות וארגונים.

המנצח הוא האדם שחושב שהוא יכול – הרצאת השראה לחברות וארגונים.

"רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה כמה רחוק הוא יכול להגיע…"

אלברט אינשטיין

"המנצח הוא האדם שחושב שהוא יכול" – הרצאת השראה לחברות וארגונים. 

בספטמבר 2016 מירית חביב, אמא יחידנית בת 47 אמרה שלום למשפחה ולחברים, נפרדה מהעבודה, סגרה את הבית, לקחה את שני הבנים שלה, אז בני 7 ו- 10 וטסה איתם לבד לחצי שנה למזרח הרחוק.

מה שהחל כטיול משפחתי הפך לחוויה מעצימה: איך יוצאים לדרך, איך מתכוננים ואיזה "ארגז כלים" לוקחים? מה קורה לנו כשאנחנו נתקלים בסיטואציות חדשות, לא מוכרות, נעימות בדרך כלל אבל גם קשות ומאתגרות? איך מנווטים את הדרך פיזית במקומות חדשים ואיך מוצאים את אותו השביל שכולם יחד יכולים לפסוע בו בבטחה ובאושר? – אלו הן רק חלק קטן מהסיטואציות איתן התמודדה מירית לפני, תוך כדי ואחרי המסע.

בהרצאה סוחפת, מלאת עניין, הומור ותמונות מרהיבות, מתארת מירית את המסע החיצוני והפנימי שעברו, מטבלת בסיטואציות משעשעות ולא מתעלמת מהמצבים, הדילמות והקשיים הכרוכים במסע שכזה, מסע שהוא משל למקום העבודה שלכם: איך לגרום לעובדים להעז, לא לפחד מהצלחה, לעבוד בעבודת צוות ולהגיע ליעד !

בהרצאתה מלמדת מירית איך תכנון נכון ועבודת צוות יכולים להביא לתוצאות מדהימות, משלבת כלים פרקטיים להתמודדות עם שינוי והסתגלות לאתגרים משתנים, מוסיפה טיפים למי שחולם על טיול שכזה ומעל לכל מהווה השראה אמיתית לאומץ, יכולת אישית והצלחה.

המנצח הוא האדם שחושב שהוא יכול – הרצאת השראה לחברות וארגונים.

המזרח, מסתבר, לא כל כך רחוק…

המזרח, מסתבר, לא כל כך רחוק…

המזרח, מסתבר, לא כל כך רחוק…

בספטמבר 2016 מירית חביב, אמא יחידנית בת 47 נפרדה מהעבודה, אמרה שלום למשפחה ולחברים, סגרה את הבית, לקחה את שני הבנים שלה, אז בני 7 ו- 10 וטסה איתם לבד לחצי שנה למזרח הרחוק.

מה שהתחיל כטיול משפחתי הפך לחוויה מעצימה לשלושתם ביחד ולכל אחד לחוד. בהרצאה סוחפת, מלאת עניין והומור והמשלבת תמונות מרהיבות, מתארת מירית את המסע החיצוני והפנימי שעברו, מטבלת בסיטואציות משעשעות ולא מתעלמת מהמצבים, הדילמות והקשיים הכרוכים במסע שכזה. ברגש רב היא פורסת לפנינו את המסע שלה פנימה ואל מול הבנים, את הדרך שכל אחד מהם עבר ואת החיבור החזק והיציב שיצרה ביניהם החוויה כולה.

בהרצאתה מוכיחה מירית כי לטיול הגדול אפשר לצאת בכל גיל, מראה כי החיים ממש לא נעצרים כשמגיעים ילדים, משלבת כלים פרקטיים להתמודדות עם שינוי והסתגלות לאתגרים משתנים, מוסיפה טיפים למי שחולם על טיול שכזה ומעל לכל מהווה השראה אמיתית לאומץ, אימהות ומשפחה.

להזמנת ההרצאה: המזרח, מסתבר, לא כל כך רחוק...